jak-rozpoczac-diete-barf

Jak rozpocząć dietę Biologically Appropriate Raw Food?

Niektóre psy karmione tylko suchą karmą, mogą z początku podchodzić do nowego typu diety sceptycznie. Wysoko przetworzona żywność dla zwierząt, jaką jest karma konwencjonalna, zawiera uzależniające, syntetyczne składniki, które sztucznie polepszają ich smak i zapach. Psom może również nie odpowiadać zmiana konsystencji pożywienia. Inne mogą odmawiać z powodu zwykłej niechęci przed nowością w misce.

Warto jednak podjąć wyzwanie i całkowicie przestawić psa na dietę Biologically Appropriate Raw Food, gdyż jest ona dla psów bardzo korzystna.

Jak rozpocząć dietę?

– W większości przypadków zaleca się zastosowanie całodobowej głodówki. Krótki post pomoże oczyścić przewód pokarmowy z zalegającej w nim karmy. Spowoduje to, że pies będzie bardziej głodny i mniej wybredny.

– Bardziej wrażliwym psom zaleca się rozpoczęcie diety od samych żwaczy, które zawierają enzymy i bakterie ułatwiające trawienie. Dopiero potem wprowadza się surowe mięso.

W większości przypadków nie ma przeciwwskazań rasowych czy wiekowych psa do stosowania diety, ważne jest tylko aby sposób przechodzenia na nową dietę był dobrany odpowiednio dla każdego zwierzęcia.

Pozostałe

karma dla kotów
Karma dla psów Bello&Friends
karma dla psów Bello&Friends
Bello&Friends

Leave Comments