jak-rozpoczac-diete-barf

Jak rozpocząć dietę Biologically Appropriate Raw Food?

Niektóre psy karmione tylko suchą karmą, mogą z początku podchodzić do nowego typu diety sceptycznie. Wysoko przetworzona żywność dla zwierząt, jaką jest karma konwencjonalna, zawiera uzależniające, syntetyczne składniki, które sztucznie polepszają ich smak i zapach. Psom może również nie odpowiadać zmiana konsystencji pożywienia. Inne mogą odmawiać z powodu zwykłej niechęci przed nowością w misce.

Warto jednak podjąć wyzwanie i całkowicie przestawić psa na dietę Biologically Appropriate Raw Food, gdyż jest ona dla psów bardzo korzystna.

Jak rozpocząć dietę?

– W większości przypadków zaleca się zastosowanie całodobowej głodówki. Krótki post pomoże oczyścić przewód pokarmowy z zalegającej w nim karmy. Spowoduje to, że pies będzie bardziej głodny i mniej wybredny.

– Bardziej wrażliwym psom zaleca się rozpoczęcie diety od samych żwaczy, które zawierają enzymy i bakterie ułatwiające trawienie. Dopiero potem wprowadza się surowe mięso.

W większości przypadków nie ma przeciwwskazań rasowych czy wiekowych psa do stosowania diety, ważne jest tylko aby sposób przechodzenia na nową dietę był dobrany odpowiednio dla każdego zwierzęcia.

Pozostałe

Bello&Friends karma dla psów
karma dla kotów
Karma dla psów Bello&Friends
karma dla psów Bello&Friends
Bello&Friends

Komentarze